30KPA60C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA60C
Datasheet:
30KPA60C
Description:
TVS DIODE 60V 107.1V P600
Voltage - Breakdown (Min)
63.32V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
107.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
297.1A
Mounting Type
Through Hole
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)