30KPA58C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA58C
Datasheet:
30KPA58C
Description:
TVS DIODE 58V 97.02V P600
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
Voltage - Breakdown (Min)
61.24V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
97.02V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
327.9A