30KPA51C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA51C
Datasheet:
30KPA51C
Description:
TVS DIODE 51V 90.72V P600
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
90.72V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
350.7A
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
53.87V