30KPA45C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA45C
Datasheet:
30KPA45C
Description:
TVS DIODE 45V 81.27V P600
Voltage - Breakdown (Min)
47.53V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
81.27V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
391.5A
Mounting Type
Through Hole
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)