30KPA42C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA42C
Datasheet:
30KPA42C
Description:
TVS DIODE 42V 75.6V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
44.32V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
75.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
42V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
420.8A
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)