30KPA36C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA36C
Datasheet:
30KPA36C
Description:
TVS DIODE 36V 64.89V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
37.99V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
64.89V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
490.3A
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)