30KPA33C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA33C
Datasheet:
30KPA33C
Description:
TVS DIODE 33V 61.43V P600
Product Parameter
Mounting Type
Through Hole
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
Voltage - Breakdown (Min)
34.87V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
61.43V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
517.9A