30KPA30C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA30C
Datasheet:
30KPA30C
Description:
TVS DIODE 30V 57.96V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
31.67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
57.96V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
548.9A
Mounting Type
Through Hole
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)