30KPA168A
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA168A
Datasheet:
30KPA168A
Description:
TVS DIODE 168V 272.4V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Supplier Device Package
P600
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
187.7V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
272.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
168V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
111.2A