30KPA144A
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA144A
Datasheet:
30KPA144A
Description:
TVS DIODE 144V 223.2V P600
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
144V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
135.8A
Mounting Type
Through Hole
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Supplier Device Package
P600
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
160.8V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
223.2V