20KPA80CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA80CA-B
Datasheet:
20KPA80CA-B
Description:
TVS DIODE 80V 130V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min)
89.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
130V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
80V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
155.4A