20KPA60CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA60CA-B
Datasheet:
20KPA60CA-B
Description:
TVS DIODE 60V 97.6V P600
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min)
67V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
97.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
60V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
207A
Mounting Type
Through Hole
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)