20KPA56CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA56CA-B
Datasheet:
20KPA56CA-B
Description:
TVS DIODE 56V 92.6V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min)
62.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
92.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
56V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
218.1A