20KPA52CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA52CA-B
Datasheet:
20KPA52CA-B
Description:
TVS DIODE 52V 85.8V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
58.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
85.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
52V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
235.4A
Mounting Type
Through Hole
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)