20KPA26CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA26CA-B
Datasheet:
20KPA26CA-B
Description:
TVS DIODE 26V 44.7V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
29.04V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
44.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
451.9A
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)