20KPA26C-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA26C-B
Datasheet:
20KPA26C-B
Description:
TVS DIODE 26V 46.94V P600
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
27.44V
Packaging
Bulk
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
46.94V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
451.9A