20KPA256A-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA256A-B
Datasheet:
20KPA256A-B
Description:
TVS DIODE 256V 412V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
286V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
412V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
256V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
49A