20KPA216C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA216C
Datasheet:
20KPA216C
Description:
TVS DIODE 216V 365.4V P600
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
228.03V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
365.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
216V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
58A