20KPA216A-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA216A-B
Datasheet:
20KPA216A-B
Description:
TVS DIODE 216V 348V P600
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
241.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
348V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
216V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
58A
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)