20KPA20CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA20CA-B
Datasheet:
20KPA20CA-B
Description:
TVS DIODE 20V 36.8V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
22.34V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
36.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
548.9A
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)