20KPA204C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA204C
Datasheet:
20KPA204C
Description:
TVS DIODE 204V 345.45V P600
Product Parameter
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
P600, Axial
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
215.37V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
345.45V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
204V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
61.4A