20KPA204A-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA204A-B
Datasheet:
20KPA204A-B
Description:
TVS DIODE 204V 329V P600
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
204V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
61.4A
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
227.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
329V