20KPA180A-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA180A-B
Datasheet:
20KPA180A-B
Description:
TVS DIODE 180V 291V P600
Voltage - Breakdown (Min)
201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
291V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
180V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
69.4A
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)