20KPA144CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA144CA-B
Datasheet:
20KPA144CA-B
Description:
TVS DIODE 144V 232V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
87.1A
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
160.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
232V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
144V