20KPA132CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA132CA-B
Datasheet:
20KPA132CA-B
Description:
TVS DIODE 132V 213V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
147.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
213V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
132V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
94.8A
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)