20KPA120CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA120CA-B
Datasheet:
20KPA120CA-B
Description:
TVS DIODE 120V 194V P600
Voltage - Breakdown (Min)
134V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
194V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
104.1A
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)