20KPA120C-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA120C-B
Datasheet:
20KPA120C-B
Description:
TVS DIODE 120V 203.7V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
126.63V
Packaging
Bulk
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
203.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
104.1A
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
P600, Axial
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)