20KPA112CA-B
TVS - Diodes
Manufacturer No:
20KPA112CA-B
Datasheet:
20KPA112CA-B
Description:
TVS DIODE 112V 182V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
125.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
182V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
112V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
111A
Power - Peak Pulse
20000W (20kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)