0JTD200.X
Electrical, Specialty Fuses
Manufacturer No:
0JTD200.X
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
Cylindrical, Blade Terminals
Datasheet:
0JTD200.X
Description:
FUSE CRTRDGE 200A 600VAC/500VDC
In Stock
1 pcs On sales
Product Parameter
Size / Dimension
1.500" Dia x 3.000" L (38.10mm x 76.20mm)
Class
J
Voltage Rating - AC
600V
Series
POWR-GARD®, POWR-PRO® JTD
Voltage Rating - DC
500V
Features
Current Rating (Amps)
200A