0JTD100.V
Electrical, Specialty Fuses
Manufacturer No:
0JTD100.V
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
Cylindrical, Blade Terminals
Datasheet:
0JTD100.V
Description:
FUSE CRTRDGE 100A 600VAC/300VDC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Cylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension
1.126" Dia x 2.626" L (28.60mm x 66.70mm)
Class
J
Voltage Rating - AC
600V
Series
POWR-GARD®, POWR-PRO® JTD
Voltage Rating - DC
300V
Features
Current Rating (Amps)
100A