PHG.0B.304.CLLD52
Circular Connectors
Manufacturer No:
PHG.0B.304.CLLD52
Datasheet:
PHG.0B.304.CLLD52
Description:
CONN RCPT FMALE 4POS SOLDER CUP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Shell Size - Insert
304
Current Rating (Amps)
7A
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C