PHG.0B.302.CLLD52Z
Circular Connectors
Manufacturer No:
PHG.0B.302.CLLD52Z
Datasheet:
PHG.0B.302.CLLD52Z
Description:
CONN RCPT FMALE 2POS SOLDER CUP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Termination
Solder Cup
Mounting Feature
Number of Positions
2
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Shell Size - Insert
302
Current Rating (Amps)
10A
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C