FGG.0B.303.CLAD52
Circular Connectors
Manufacturer No:
FGG.0B.303.CLAD52
Datasheet:
FGG.0B.303.CLAD52
Description:
CONN PLUG MALE 3POS SOLDER CUP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Number of Positions
3
Cable Opening
0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Shell Size - Insert
303
Current Rating (Amps)
8A
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C