CLB.M26.GLLG
Circular Connectors
Manufacturer No:
CLB.M26.GLLG
Manufacture:
LEMO
Datasheet:
CLB.M26.GLLG
Description:
CONN RCPT FMALE 26POS SOLDER CUP
In Stock
4 pcs On sales
Product Parameter
Termination
Solder Cup
Mounting Feature
Bulkhead - Rear Side Nut
Applications
Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Shell Finish
Number of Positions
26
Cable Opening
Shell Size - Insert
M26
Mounting Type
Panel Mount
Current Rating (Amps)
2A
Color
Gray
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C