S1857AMP72SMM
RF Antennas
Manufacturer No:
S1857AMP72SMM
Manufacture:
Laird Technologies IAS
Datasheet:
S1857AMP72SMM
Description:
RF ANT 1.9GHZ PANEL CAB CHAS MT
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
VSWR
2
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Series
DirectLink™
Frequency Range
1.85GHz ~ 1.99GHz
Features
Cable - 1.8m
Number of Bands
1
Packaging
Bulk
Ingress Protection
Part Status
Active
RF Family/Standard
Power - Max
75W
Frequency (Center/Band)
1.9GHz
Return Loss
Termination
SMA Male
Antenna Type
Panel
Applications
PCS
Height (Max)
5.701" (144.80mm)