2225J3K00681JCR
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
2225J3K00681JCR
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
2225J3K00681JCR
Description:
CAP CER 680PF 3KV C0G/NP0 2225
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
680pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Company Profile
2225J3K00681JCR Relevant information
2225
BATTERY HOLDER C 2 CELL PC PIN
2225-4L
2225-4L
RF TRANS NPN 40V 2.5GHZ 55LV
2225.0/100
CONN FERRULE 12AWG SILVER
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
22251A103GAT2A
22251A103GAT2A
CAP CER 10000PF 100V NP0 2225