2225J2K50103MXR
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
2225J2K50103MXR
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
2225J2K50103MXR
Description:
CAP CER 10000PF 2.5KV X7R 2225
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
Voltage - Rated
2500V (2.5kV)
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
10000pF
Temperature Coefficient
X7R (2R1)
Applications
General Purpose
Company Profile
2225J2K50103MXR Relevant information
2225
BATTERY HOLDER C 2 CELL PC PIN
2225-4L
2225-4L
RF TRANS NPN 40V 2.5GHZ 55LV
2225.0/100
CONN FERRULE 12AWG SILVER
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
CONN TNC PLUG STR 50 OHM CRIMP
22251A103GAT2A
22251A103GAT2A
CAP CER 10000PF 100V NP0 2225