2220Y5000124KDT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
2220Y5000124KDT
Datasheet:
2220Y5000124KDT
Description:
CAP CER 0.12UF 500V X7R 2220
Applications
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.12µF
Temperature Coefficient
X7R (2R1)
Company Profile
2220Y5000124KDT Relevant information
2220-H
FIXED IND 470UH 2.3A 190 MOHM TH
2220-H-RC
2220-H-RC