2220Y2500101JCR
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
2220Y2500101JCR
Datasheet:
2220Y2500101JCR
Description:
CAP CER 100PF 250V C0G/NP0 2220
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
250V
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
100pF
Company Profile
2220Y2500101JCR Relevant information
2220-H
FIXED IND 470UH 2.3A 190 MOHM TH
2220-H-RC
2220-H-RC