2220J5000274MDT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
2220J5000274MDT
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220J5000274MDT
Description:
CAP CER 0.27UF 500V X7R 2220
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
High Temperature
Voltage - Rated
500V
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.27µF
Temperature Coefficient
X7R (2R1)
Applications
High Reliability
Company Profile
2220J5000274MDT Relevant information
2220
SND BRD WAV/OGG TRIG 16MB HDPHN
KEYBOARD 75KEY VANDAL RESIS POLY
VANDAL RESISTANT USB KEYBOARD WI
2220-H
2220-H
FIXED IND 470UH 2.3A 190 MOHM TH
2220-H-RC
2220-H-RC