2220J2K00152JCR
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
2220J2K00152JCR
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220J2K00152JCR
Description:
CAP CER 1500PF 2KV C0G/NP0 2220
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
1500pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
Voltage - Rated
2000V (2kV)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
Company Profile
2220J2K00152JCR Relevant information
2220
SND BRD WAV/OGG TRIG 16MB HDPHN
KEYBOARD 75KEY VANDAL RESIS POLY
VANDAL RESISTANT USB KEYBOARD WI
2220-H
2220-H
FIXED IND 470UH 2.3A 190 MOHM TH
2220-H-RC
2220-H-RC