1825Y2500102KCT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1825Y2500102KCT
Datasheet:
1825Y2500102KCT
Description:
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 1825
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Rated
250V
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
1000pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Company Profile
1825Y2500102KCT Relevant information
1825
CONN PLUG MINI USB B 5POS SOLDER