1825Y2000122KCT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1825Y2000122KCT
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
1825Y2000122KCT
Description:
CAP CER 1200PF 200V C0G/NP0 1825
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
200V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
1200pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
Boardflex Sensitive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
FlexiCap™
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Company Profile
1825Y2000122KCT Relevant information
1825
CONN PLUG MINI USB B 5POS SOLDER