1825Y2000102KCT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1825Y2000102KCT
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
1825 (4564 Metric)
Datasheet:
1825Y2000102KCT
Description:
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1825
Series
FlexiCap™
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
200V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
1000pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
Boardflex Sensitive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Company Profile
1825Y2000102KCT Relevant information
1825
CONN PLUG MINI USB B 5POS SOLDER