1812Y2K50681GCR
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1812Y2K50681GCR
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
1812Y2K50681GCR
Description:
CAP CER 680PF 2.5KV C0G/NP0 1812
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
2500V (2.5kV)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
680pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
Boardflex Sensitive
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
FlexiCap™
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Company Profile
1812Y2K50681GCR Relevant information
1812-100J
1812-100J
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-100K
1812-100K
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-100M
1812-100M
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-101F
1812-101F
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
1812-101G
1812-101G
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
1812-101H
1812-101H
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM