1812J0630121FCT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1812J0630121FCT
Datasheet:
1812J0630121FCT
Description:
CAP CER 120PF 63V C0G/NP0 1812
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
Voltage - Rated
63V
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
120pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0 (1B)
Applications
General Purpose
Failure Rate
Company Profile
1812J0630121FCT Relevant information
1812-100J
1812-100J
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-100K
1812-100K
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-100M
1812-100M
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-101F
1812-101F
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
1812-101G
1812-101G
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
1812-101H
1812-101H
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM