1812J0160335MDT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1812J0160335MDT
Datasheet:
1812J0160335MDT
Description:
CAP CER 3.3UF 16V X7R 1812
Applications
High Reliability
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)
Features
High Temperature
Voltage - Rated
16V
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
3.3µF
Temperature Coefficient
X7R
Company Profile
1812J0160335MDT Relevant information
1812-100J
1812-100J
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-100K
1812-100K
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-100M
1812-100M
FIXED IND 10NH 1.23A 100 MOHM
1812-101F
1812-101F
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
1812-101G
1812-101G
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM
1812-101H
1812-101H
FIXED IND 100NH 818MA 300 MOHM