1808J1K00821FFT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1808J1K00821FFT
Manufacture:
Knowles Syfer
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808J1K00821FFT
Description:
CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 1808
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Capacitance
820pF
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Part Status
Active
Applications
High Reliability
Failure Rate
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Series
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Ratings
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)
Features
High Temperature
Voltage - Rated
1000V (1kV)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
Lead Style
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C