1210J0630153FCT
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1210J0630153FCT
Datasheet:
1210J0630153FCT
Description:
CAP CER 0.015UF 63V C0G/NP0 1210
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)
Features
Voltage - Rated
63V
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.015µF
Company Profile
1210J0630153FCT Relevant information
1210-018J
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM