1210J0500123FCR
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
1210J0500123FCR
Datasheet:
1210J0500123FCR
Description:
CAP CER 0.012UF 50V C0G/NP0 1210
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Capacitance
0.012µF
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)
Features
Voltage - Rated
50V
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Height - Seated (Max)
Company Profile
1210J0500123FCR Relevant information
1210-018J
FIXED IND 1.8NH 1.562A 50 MOHM